Každý to známe – zařizování světel v interiéru je pro někoho hračka, pro jiného obtížná zkušenost. Pokud se chcete dozvědět nějaké rady a tipy jak na to, pak jste tady správně!
Světla jsou nedílnou součástí každé domácnosti i každého prostoru. Nejen, že plní funkci doplňku, ale také přinášejí do místnosti tolik potřebné světlo, bez něhož bychom se neobešli. Aby do daného prostoru světla zapadly, je důležité brát ohledy na všechny ostatní doplňky, které se v místnosti nacházejí. V tomto článku se zaměříme na světla, která můžete zvolit k obkladovým páskům a doplnit tak prostor o další stylový doplněk.
Vsaďte na LED světla
LED osvětlením se dostává stále více pozornosti, hlavně kvůli výhodám, kterými disponují. Mezi tyto výhody patří například extrémní životnost, a to až v řádu několika desítek tisíc hodin. Dále to je 10x vyšší účinnost než u obyčejných žárovek, vyzařování světla bez použití barevných filtrů či odolnost vůči nárazům a otřesům.
Mezi ty hlavní výhody však řadíme úsporu elektrické energie a šetrnost k životnímu prostředí. Ne nadarmo se říká, že LED světla jsou světelným zdrojem budoucnosti.
Tato světla se jeví jako skvělou volbou, otázkou však zůstává, jaké světlo si konkrétně vybrat? Designová světla Tala dokáží skvěle využít přínosy, které LED osvětlení nabízí a zkombinovat je s designovými prvky tak, aby skvěle zapadla do daného interiéru. Světla značky Tala jsou navrhována v Londýně a při tvorbě návrhů je velice dbáno na udržitelnost, která je pro tuto značku hnacím motorem, společně s výběrem správných materiálů.
Nebojte se luxusu
Slovíčko luxus je pro spoustu lidí velká neznámá a někteří si ho spojují s pýchou a dalšími špatnými vlastnostmi. Důležité je nenechat se ovlivnit tím, co si myslí druzí, a jednat podle sebe. Nebojte se tedy pořídit si do domu či bytu luxusní osvětlení. Nejen, že vypadá skvěle, ale svým designem dokáže zapadnout do moderního prostředí a dokončit tak snahu o zajištění perfektního designového prostředí.
Samotné obkladové pásky, které se vyrábějí řezáním lícových cihel, mají velice jedinečný a elegantní vzhled. Právě díky luxusnímu osvětlení bude jejich jedinečnost povznesena a celý prostor bude navíc doplněn o další krásný designový kousek!
Jaký druh světla zvolit?
Co se týče jednotlivých druhů osvětlení, můžeme je dělit na venkovní a interiérová. Vzhledem k tomu, že obkladové pásky je možné využít i v exteriéru, je vhodné také zvážit výběr venkovního světla. Takové světlo by mělo být primárně odolné vůči přírodním vlivům, se kterými se světlo bude potýkat. K prostorám u vchodových dveří se ideálně hodí světlo s pohybovým čidlem, díky kterému nebudete muset ve tmě hledat vypínač. Pokud budete shánět světlo k prostoru kolem venkovního posezení, vhodnou volbou jsou nástěnná světla, která se dají kromě stěn upevnit také na sloupy.
Interiérových světel je více druhů. Řadíme sem světla závěsná, stropní svítidla, nástěnná svítidla, lampy stojací i stolní a bodovky. Jednotlivé druhy se pak dají vybírat podle cílové místnosti, ve které budou vynikat. Tak či tak by každá místnost měla mít jedno hlavní osvětlení, které osvítí největší část daného prostoru a poté případně světla doplňková, jako jsou právě již zmíněné lampy.
Lustry, neboli závěsná svítidla, jsou velice honosným kouskem, neboť většinou mají více ramen a tím jak se zavěšují, jsou náročnější co se volného prostoru týče. Pokud prostoru nemáte mnoho nebo se Vám lustry nezamlouvají, lze s klidem sáhnout po jiném stropním světle. Například takovém, které je přidělané přímo ke stropní stěně a nezabere tak mnoho místa. Nástěnná světla se hodí všude tam, kde je potřeba přidat světlo a lustr se tam buď nehodí, nebo na něj není místo. Takovými ideálními prostory jsou chodby či koupelny. Lampy jsou výborným doplňkem, pokud potřebujete přidat zdroj světla jen na daný okamžik, tedy třeba čtení, práce nebo pouhá večeře. Hodí se kamkoliv, kde je jí potřeba. Bodovky naopak přinášejí obrovskou výhodu, co se týče náročnosti na prostory, jelikož jsou často zapuštěná ve zdi nebo stropě. Kromě toho jsou velmi tato světla velmi malá, a tak se hodí do prostor, kde není místo na klasické světlo, ale i přesto je potřeba je osvítit. V tomto případě se jedná o koupelny či schodiště.